Aranżacja wnętrz małej łazienki

Problem małej łazienki dotyczy zazwyczaj mieszkań w blokach. Łazienka z małym metrażem nie musi być jednak kluczową zmorą domowników. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i przemyślanej aranżacji możemy sprawić, że mała łazienka będzie ergonomiczna i komfortowa. Jak mawiają architekci wnętrz nie ma przestrzeni, której nie dałoby się ciekawie i funkcjonalnie zaaranżować.

Elementy wyposażenia

Wyposażenie to element indywidualny, który powinien być dostosowany do potrzeb domowników. Należy dobrze przemyśleć, co chcemy a co koniecznie musimy zainstalować w naszej łazience. W przypadku małego metrażu sprawdzi się zdecydowanie kabina prysznicowa zamiast wanny.

Przy wyborze umywalki postawmy na jej funkcjonalność. Jeżeli ma ona służyć nam wyłącznie do mycia dłoni zdecydujmy się na małą, natomiast jeśli będziemy chcieli ją wykorzystać także do innych czynności np. prania ręcznego czy innego codziennego użytku wybierzmy większą.

Pamiętajmy również o tym, że całą przestrzeń pod umywalką jesteśmy w stanie zabudować np. szafką toaletką zyskując przy tym sporo miejsca. Decydując się na wybór szafek wybierzmy te, które mniej zapełnią nam pomieszczenie na przykład zamiast kilku małych zdecydujemy się na jedną większą.

Jak zaprojektować małą łazienkę?

Inne elementy, które powinniśmy wziąć  pod uwagę wykonując aranżacje wnętrz małej łazienki to przede wszystkim:

- kolorystyka łazienki - ściany, podłogę i sufit najlepiej wykończyć w chłodnych najlepiej dwóch odcieniach: bieli, szarości, bladego fioletu, błękitu, jasnej zieleni.

- oświetlenie łazienki - dobrze jest zdecydować się na kilka źródeł światła, dających rozproszone światło, nie ograniczając się np. do jednej lampy

- lustro łazienkowe - im większe lustro tym lepiej - optycznie powiększy łazienkę

- płytki łazienkowe - dobrym wyborem będą te większe jednokolorowe płytki niż drobne i wzorzyste

Skorzystaj z porady architekta

Jak się okazuje mała łazienka nie musi nam nastręczać kłopotów jeśli dobrze sobie wszystko zaplanujemy. Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy i pomysłu na zaplanowanie wnętrza możesz nam zlecić aranżacje wnętrz. Nasze rozwiązania podpowiedzą Ci jak zaplanować małą łazienkę, w taki sposób aby była funkcjonalna i estetyczna zarazem.

 

 

Comments are closed.