GNIAZDKA GWIAZD, CZYLI JAK MIESZKAJĄ POLSCY CELEBRYCI? CZ.2

 

To już kolejny,drugi wpis, przedstawiający aranżacje mieszkań polskich gwiazd, a link do poprzedniego znajdziecie tutaj. W dniu dzisiejszym przybliżymy Wam wnętrza takich celebrytów jak Czesław Mozil, Janusz Palikot i Anna Popek. Jesteście ciekawi, jak postanowili zaaranżować swoje wnętrza i w jakim stylu się odnajdują? Na jakie kolory stawiają? Dzięki programowi "Dach nad gwiazdami" mamy możliwość przybliżenia Wam wnętrz,w jakich odnajdują się nasze gwiazdy.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Czesław Mozil, wokalista, kompozytor i muzyk.

1

 

"Czesław Mozil to prawdziwy buntownik w świecie show-biznesu. Zaskakuje odważnymi pomysłami, nie zważając na to, co pomyślą o nim inni. Muzyk słynie z niebanalnego, kolorowego stylu. Łapie ze serca nie tylko oryginalną muzyką, ale także fantastyczną osobowością.
Barwny, nietuzinkowy, artystyczny – taki jest nie tylko Czesław, ale i jego dom. Sprawdźcie, jaki styl wnętrz wybrał juror „X Factor”. Akordeonista osiedlił się na warszawskiej Pradze – dzielnicy, którą kochają artyści i hipsterzy. Jak wygląda jego gniazdko?W najnowszym odcinku "Domów Gwiazd" Czesława odwiedzi Dorota Szelągowska. Już na pierwszy rzut oka widać, że mieszkanie Czesława ma artystyczny klimat. Wyspa kuchenna z cegły, ogromna garderoba, stylowy fortepian – takie dodatki idealnie pasują do postindustrialnego wnętrza. Stylowe meble, które nie sposób znaleźć w byle katalogu, duże przestrzeń, designerskie sprzęty kuchenne. Tak właśnie mieszka juror "X Factor". "


Janusz Palikot, polityk.

2

"Znany z ciętego języka, bezkompromisowy polityk - to nie jedyne oblicze Janusza Palikota. Smakosz, lubi gotować, jest kolekcjonerem win. Kiedyś chciał zrobić w Lublinie hotel, ale miejsce, które wybrał, w końcu zostało jego domem. Na przepięknej lubelskiej starówce odwiedzamy dziś budynek z bogatą historią. Miejsce, które obecnie jest kamienicą, było kiedyś bramą wjazdową i częścią muru otaczającego średniowieczny Lublin. Dziesięć lat remontu, ogrom prac, odkopanie zasypanych piwnic, osuszanie fundamentów, przywrócenie stropów - wszystko to pozwoliło stworzyć nieprzeciętną przestrzeń do życia. Niezwykle trudne do urządzenia wnętrze z jednej strony czujemy się w nim trochę jak w średniowiecznym zamku, z drugiej jest całkiem przytulnie. Każdy element - czy to półki na książki w bibliotece ustawione nie pod ścianą, lecz na środku, włoskie lampy kupione na aukcji w Londynie, kamienne, ręcznie wykuwane zlewy - każdy detal jest starannie przemyślany. Wnętrze już jest, tylko my musimy je urządzić - taką zasadą kierował się Janusz Palikot. Spędzał dużo czasu w każdym pustym pomieszczeniu zanim zaczął je dekorować. To, co w ten sposób uzyskał, to również efekt licznych podróży, podpatrywania różnych rozwiązań, jak na przykład łączenie starego z nowym, a raczej wkomponowanie nowoczesności w stare wnętrze, w czym mistrzostwo osiągnęli Francuzi i Włosi. Na koniec, śladami Janusza Palikota, udajemy się do Czarciej Łapy, niegdyś kultowego PRL-owskiego dancingu w Lublinie, przerobionego na restaurację z wyśmienitym jedzeniem. Oczywiście w stylowym wnętrzu, pełnym włoskich akcentów."


Anna Popek, prezenterka, dziennikarka, konferansjerka.

3

"W pięknej kamienicy na warszawskim Powiślu Anna Popek zakochała się kilka lat temu, gdy przeprowadzała tam wywiad z Barbarą Krafftówną. Dzięki pomocy swej rozmówczyni udało jej wkrótce znaleźć mieszkanie dla siebie i rodziny, a także papugi, która recytuje Pana Tadeusza. Urządzanie nowego lokum rozpoczęła dość nietypowo, bo od zawieszenia zasłon, do których dobierała kolejne elementy wystroju. Z pomocą przyjaciół i rodziny udało jej się stworzyć piękną, jasną i ciepłą przestrzeń. Salon to połączenie nowoczesności i antyku, miejsce wypoczynku, relaksu i oglądania filmów. Kuchnia, w której zaczynają się i kończą wszystkie imprezy, urządzona jest w stylu angielskim. Buduarowa sypialnia gromadzi wszelkie atrybuty i symbole kobiecości, z którą jak mówi Anna Popek kobieta w pewnym wieku może się albo pogodzić, albo przed nią uciekać. To miejsce, do którego pędzi po powrocie do domu i w którym uwielbia czytać najchętniej zaraz po przebudzeniu."

 źródło: www.domoplus.pl

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.