Jak zaplanować funkcjonalną kuchnie?

Bardzo ważnym elementem podczas planowania kuchni jest zaprojektowanie jej w taki sposób by mogła być funkcjonalna. Zanim zaczniesz aranżować kuchnię zastanów się w jaki sposób chcesz z niej korzystać? Czy gotujesz i będziesz spędzać w niej dużo czasu, czy zamierzasz przyjmować w niej gości.

Dobra ergonomia

Bez względu na to ile metrażu posiada nasza kuchnia, musimy postarać się o utworzenie odpowiedniego układu funkcjonalnego. Chodzi o rozplanowanie strategicznych miejsc oraz sprzętów tak by praca w kuchni przebiegała bez utrudnień i sprawnie. Kluczowe miejsca to: lodówka, zlewozmywak, zmywarka i piekarnik.

Meble kuchenne

Meble kuchenne muszą stwarzać dobre miejsce na gotowanie, smażenie, pieczenie i krojenie. Zatem aranżując wnętrze kuchni dobrze jest zdecydować się na kuchnie na wymiar Wrocław. Otrzymamy nie tylko idealnie zaaranżowane wnętrze według naszych potrzeb przede wszystkim nietuzinkowy charakter naszej kuchni.

Praktyczne elementy wyposażenia

Projektując kuchnię, nie możemy zapomnieć o dodatkowych elementach wyposażenia, które zapewnią nam komfortowe korzystanie z niej. Oprócz mebli kuchennych zdecydujmy się na blat - ten umożliwi nam uzyskanie powierzchni do przechowywania akcesoriów czy drobnych sprzętów AGD  a jednocześnie będzie stanowić dobre miejsce do przygotowywania posiłków.

Funkcjonalna kuchnia to także dobre oświetlenie, szczególnie tak zwanych miejsc roboczych takich jak: blatu, zlewu czy kuchenki. W ostatnim czasie bardzo modnym rozwiązaniem stały się paski led, które montuje się pod szafkami wiszącymi w celu lepszego doświetlenia bardziej wymagających stref w kuchni.

Planujesz zaaranżować swoją kuchnię? Nasz projektant wnętrz pomoże Ci wybrać odpowiednia kuchnie na wymiar Wrocław.

Napisz do nas i powiedz nam o swoim projekcie.

 

Comments are closed.