Martyn Lawrence-Bullard – gwiazda wśród projektantów wnętrz.

Martyn Lawrence-Bullard karierę zaczynał w branży mody, a skończył jako projektant wnętrz. I wychodzi mu to naprawdę świetnie - uchodzi za prawdziwą gwiazdę! Jest jednym z najlepszych projektantów na świecie. I to właśnie dzięki niemu domy takich sław jak: Elton John,Tommy Hilifiger, Cher czy Ozzy Osborne wyglądają obłędnie.

Słynie z modernistycznych i pełnych blasku wnętrz. Martyn w swoich projektach często też nawiązuje do kultury orientu, zwłaszcza  kultury marokańskiej. Uwielbia rzeźbione meble, florystyczne motywy, mocne kolory, mozaiki i ornamenty. Lubi przepych, ale nigdy nie przekracza granicy dobrego smaku. Ma niesamowitą intuicję w kwestii estetyki, która pozwala umiejętnie lawirować pomiędzy różnymi stylami i je łączyć, nawet jeśli owe style pozornie do siebie nie pasują. I w tym tkwi jego sekret.

kolaz

- Oscar Wilde powiedział kiedyś, że „wszystkie piękne przedmioty mają ten sam wiek”. Dlatego nie boję się mieszania stylów, łączenia wzorów i kolorów – opowiada Martyn. – Dużo pomysłów ściągam ze świata mody. Raz moją uwagę zwróciła lamówka na koszulce od Paula Smitha. Powtórzyłem ją na zasłonach, które szyłem do domu klientów. W zeszłym roku zainspirowała mnie wystawa strojów baletowych w Victoria & Albert Museum, zaprojektowanych w latach 20. przez Coco Chanel, Henri Matisse’a i Mikhaila Larionova.

Zobacz jak wyglądają zaprojektowane przez niego wnętrza!   Elton_John_3 Elton-John_1 Elton_John_4 Wnętrze rezydencji Eltona Johna idealnie odzwierciedla jego artystyczną duszę. Subtelnie nawiązanie do stylu disco z lat 70., dodatki w stylu glamour, kontrastujące kolory i  wspaniałe obrazy na ścianach tworzą nowoczesny, elektryzujący klimat. contemporary-staircase-hallway-martyn-lawrence-bullard-design-los-angeles-california-201106_1000-watermarked item03.rendition.slideshowHorizontal.03_ozzy_sharon_osbourne_home item09.rendition.slideshowVertical.09_ozzy_sharon_osbourne_home item11.rendition.slideshowVertical.11_ozzy_sharon_osbourne_home traditional-dining-room-martyn-lawrence-bullard-design-los-angeles-california-201106_1000-watermarked Dodatki w pastelowych kolorach, dużo poduch i kwiatów, przytulne i eleganckie wnętrze - zgadnijcie, do kogo należy ten dom? Właścicielem jest Ozzy Osbourne, wokalista heavy metalowego zespoły Black Sabbath! Jedyną podpowiedzią tak naprawdę mogą być porozwieszane na ścianach płyty. 47ukuk 12Jednym z najciekawszych i najbardziej oryginalnych projektów wykonał dla Tommy'ego Hilfigera, światowej sławy projektanta mody. Cały dom podchodzi estetyką pod stylistykę galerii sztuki z klubem z lat 60. i 70. Dużo nasyconych i odważnych kolorów oraz intrygujące rozwiązania, takie jak  na przykład stół do gry w bilard w kształcie samochodu, pokazują jak daleko potrafi sięgać wyobraźnia Martyna. item7.rendition.slideshowHorizontal.cher-los-angeles-07 item5.rendition.slideshowHorizontal.cher-los-angeles-05 item1.rendition.slideshowHorizontal.cher-los-angeles-01 item2.rendition.slideshowVertical.cher-los-angeles-02 item4.rendition.slideshowVertical.cher-los-angeles-04 Natomiast dom piosenkarki Cher to podróż w piękną krainę Indii. Bogate zdobienia, dużo drewnianych elementów, ornamenty, rzeźby powiązane z kulturą Indii, stare złoto i stonowane barwy stworzyły harmonijną i bogatą w doznania wizualne przestrzeń.

Styl Martyna trafnie określa jedno zdanie: "Hollywoodzki przepych spotkał etniczną egzotykę". Zgadzacie się z tym? [/mp_span] [/mp_row]

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.