Gniazdka gwiazd, czyli jak mieszkają polscy celebryci? cz.1

Po kilku wpisach na temat stylów w architekturze, ruszamy z nową tematyką. Pod szkiełko bierzemy mieszkania polskich gwiazd. Jesteście ciekawi, czy wnętrza celebrytów odzwierciedlają ich charaktery i osobowości? W jakich aranżacjach odnajdują się nasze gwiazdy? Stawiają na ekstrawagancję, czy żyją skromnie? Dzięki informacjom i zdjęciom ze stron takich jak : deccoria.pl, afterparty.pl, domodo.pl oraz korzystając z cyklu „Dach nad gwiazdami” postaramy się przedstawić Wam, jakie aranżacje wybrały polskie gwiazdy.

 

Gosia Baczyńska, projektantka mody.

1

"Plac Grzybowski w Warszawie to miejsce, w którym spotykają się religie, a historia styka się z nowoczesnością. W pobliżu pomnika socjalizmu, między historyczną ulicą żydowską i nowoczesną w zabudowie Aleją Jana Pawła II, wyrósł przeszklony mieszkalny wieżowiec. Inwestycja nie jest jeszcze w pełni ukończona, ale ósme piętro już zostało oddane w ręce dziennikarzy, architektów, sportowców i jednej projektantki mody. Każde z nich urządziło apartament dla siebie. W jakim wnętrzu najlepiej czuje się Gosia Baczyńska? Obok ultranowoczesnych mebli w mieszkaniu urządzonym przez Gosię znajdują się także przedmioty, które towarzyszą jej od lat, rzeczy zakupione na aukcjach, dzieła młodych artystów. Salon został pomyślany tak, aby szybko dało się przearanżować wnętrze - znajduje się w nim dużo wolnostojących, pięknych przedmiotów. Z salonu połączonego z kuchnią rozpościera się widok na warszawski Manhattan. Z drugiej strony kuchni przechodzi się do jadalni, której ściany wyklejone są źle zadrukowanymi arkuszami dzieł Szekspira. Na jednej ze ścian znajduje się przepiękny kominek. Sypialnia projektantki to znowu eklektyzm i gra starego z nowym. Nad nowoczesny łóżkiem wisi tradycyjne monidło, stoi tam też kosmiczny fotel. Nie ma tam natomiast dużej przestrzeni na ubrania. Większość swojej garderoby Gosia trzyma w pobliżu umiejscowionej w innej części mieszkania pracowni. To pomieszczenie jest najbardziej industrialne - duże, szklane biurko, pofabryczny regał, nowoczesna sztuka. Spotkanie z Gosią Baczyńską zakończyliśmy w jej ulubionym miejscu - atelier, w którym obok własnych projektów carycy mody sprzedawane są ubrania ekskluzywnych modowych marek. Na potrzeby butiku Gosia zaaranżowała 400-tu metrowy bunkier na warszawskiej Pradze. W niezwykły sposób udało jej się połączyć surowy beton z klimatem kamienicy."

Uważacie,że projektantka - Gosia Baczyńska- odzwierciedliła swoją osobowość w tym wnętrzu?


 

Monika Richardson, dziennikarka.

2

 

link

"Jesteśmy z wizytą u Moniki Richardson. Poznajemy popularną dziennikarkę jako gościnną i serdeczną panią domu, która z humorem i dystansem opowiada o tym, jak powstawał jej dom na obrzeżach Warszawy, w którym mieszka wraz z mężem Jamiem i dwójką dzieci. Dowiadujemy się, kto projektował dom i jego wnętrze, kto się z kim polubił, a kto kogo tylko tolerował, jak nie dać się wykończyć psychicznie niesolidnym wykonawcom i co zrobić, by budowa nie zakończyła się rozwodem. Zwiedzamy cały dom, który ma charakter otwarty, jednak została w nim wyraźnie wydzielona strefa dla gości i prywatne zacisze domowników. Pani domu oprowadza nas też po starannie przez nią pielęgnowanym ogrodzie. Poznajemy historie związane z pojawieniem się w domu najważniejszych sprzętów i mebli. Niektóre z nich zostały przywiezione z daleka, inne podpatrzone u znajomych. Ponieważ domownicy mieszkali w różnych miejscach na świecie, znajdują się tu też zaskakujące, zupełnie nietypowe dla polskich wnętrz rozwiązania, jak na przykład wyjątkowo miękka podłoga w sypialni."

 


 

Kasia Wilk, polska wokalistka.

3

Film 1
Film 2

"Kasia Wilk to niesamowity głos i barwna osobowość. Jedna z najzdolniejszych wokalistek polskiej sceny muzycznej. Aby ją odwiedzić udaliśmy się do Poznania, gdzie mieszka w zaanektowanym poddaszu pięknej starej kamienicy. Jak sama mówi - udało jej się stworzyć coś z niczego. Strych, który wcześniej służył jako pracownia, gołębnik i miejsce do wieszania prania stał się przytulnym mieszkaniem - z odkrytą stuletnią cegłą na ścianach i niezasłoniętymi stropami dachowymi. Kasia wszystko wymyśliła sama. Funkcjonalna kuchnia od strony korytarza zakończona barem idealnie wpasowana jest pod skośny dach pokoju dziennego. Jedyną rzeczą, która Kasi w tym mieszkaniu przeszkadza, to brak okien. Niestety konserwator nie zgodził się na wybicie ich w ścianie. Światło dociera więc przez okna dachowe. Aby stworzyć złudzenie okna na świat Kasia powiesiła zdjęcia kamiennic z naprzeciwka zrobione z dachu budynku. Podobną funkcję spełnia też duży telewizor wiszący na ścianie. Mała sypialnia kryje w sobie wielką garderobę, w której Kasi zdarza się nagrywać wokal - miejsce to jest bowiem idealnie wytłumione i posiada odpowiednią akustykę. Pierwsze wersje piosenek powstają natomiast w korytarzu, przy wejściu do mieszkania. Jest to też jedyne pomieszczenie z niedachowym oknem, z którego widać panoramę miasta. Przy pracy to dość ważne, by móc się na chwilę oderwać i popatrzeć gdzieś daleko. A kiedy pojawi się już pomysł i wstępna wersja nowego utworu, Kasia pędzi do studia mieszczącego się w centrum Poznania, by tam pracować nad nim dalej. Kolejne miejsce bez okien - śmieje się Kasia - bowiem studio mieści się w piwnicy. Za to w murach pięknej, poznańskiej zabudowy, obok artystycznych pracowni, z niezwykłym dziedzińcem, w którym można usiąść i odpocząć w towarzystwie Adama Mickiewicza kontemplując ciszę w sercu miasta."

źródło : www.domoplus.pl

 

Jak widzimy, każda z gwiazd postawiła na swój styl i własne inspiracje. Jedni wybrali eklektyczne wnętrza,inni eleganckie. A Wam, wnętrze której gwiazdy podoba się najbardziej?

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.