Podstawowe zasady dobrej aranżacji wnętrz

Stworzenie dobrej aranżacji wnętrza wymaga często poświęcenia dużo czasu. Głównie na poszukiwanie inspiracji, a później na wybór odpowiednich elementów wyposażenia. Natomiast sama sztuka projektowania wnętrz wymaga pewnej wiedzy, by móc w odpowiedni sposób dokonać zmian aranżacji.  Na pewno w tej kwestii stanie się konieczne zastosowanie do kilku podstawowych zasad w procesie aranżacji wnętrz.

Podział na strefy

Przy aranżacji wnętrza mieszkania bardzo istotny jest czytelny podział na strefy. Chodzi o to aby zadbać o miejsce do wypoczynku, zabawy, pracy czy też przechowywania sprzętu i ubrań.

projektowanie wnętrz Wrocław

Znajdź swój styl

Pomysł na zagospodarowanie wnętrza powinien odpowiadać naszym gustom. Chodzi o stworzenie takiego miejsca w którym będziemy czuli się komfortowo. W pierwszej kolejności zastanówmy się, co tak naprawdę lubimy, w otoczeniu jakich przedmiotów czujemy się dobrze. Jeżeli lubimy tradycyjne wzornictwo, cenimy sobie proste kształty i neutralną kolorystykę, zdecydujmy się na styl klasyczny. Jeśli nie jest to dla nas wystarczające możemy wybrać spośród innych stylów wnętrzarskich czy to rustykalnym czy angielskim. Projektant wnętrz Wrocław może pomóc Ci w dokonaniu takiego wyboru.

Zadbaj o kolory

Większość osób przystępując do aranżacji pomieszczenia najpierw zaczyna od wyboru koloru i pomalowania pokoju czy salonu dopiero potem do wyboru wyposażenia. Jest to duży błąd! Zdecydowanie powinniśmy zacząć w pierwszej kolejności od tekstyliów i wyboru mebli. Dopasowanie ich do gotowej pomalowanej ściany jest zdecydowanie trudniejsze. Z tego powodu częstą pułapką staje się wybór mebli w kolorze ścian.

Lepsza inspiracja niż gotowiec

Krążące w internecie fotografie potrafią często zawrócić nam w głowie, na tyle, że chcemy je kopiować by mieć niemal tak samo urządzone wnętrze. To niestety bywa zgubne, musimy pamiętać o tym, że zapewne stworzył je architekt czy projektant wnętrz. Czyli w pełni profesjonalna osoba, która zna się na sposobach dekorowania przestrzeni biorąc pod uwagę nie tylko meble i dodatki ale całą dostępną ergonomię wnętrza.

Dlatego lepiej tylko zainspirować aranżacjami niż w zupełności je kopiować, bo w konsekwencji może nas spotkać efekt odwrotny od zamierzonego.

Comments are closed.