Słabość do przedmiotów z duszą- styl Vintage.

Styl Vintage początkowo zaistniał w modzie, ale jest to również kierunek w kulturze i sztuce, a jego konwekcją jest oryginalność. Charakteryzuje się głównie zestawieniami awangardowymi, szokującymi i jest odpowiedni dla osób szukających korzeni przodków, a także chcących pokazać swój indywidualizm. Jeśli cenisz sobie niebanalność ,oryginalność, a czasem i ekstrawagancję ten styl będzie odzwierciedleniem Twojego charakteru. Odważysz się?

1

Słowo Vintage wywodzi się z terminologii winiarskiej i oznacza wino wyprodukowane w jednym sezonie, co świadczy o jego dobrym roczniku. I tu mamy strzał w dziesiątkę! To, co jest kwintesencją danych epok połączone i umieszczone w jednym miejscu staje się wyjątkowe i wysmakowane. Styl łączenia przeciwieństw można stworzyć za pomocą trzech sposobów: stylizując nowe rzeczy na wzór poprzednich epok, wprowadzając stare, stylowe meble w nowoczesne wnętrze i wnętrze stylizowane z historią łącząc z nowoczesnymi elementami. Nurt ten doświadcza aktualnie swojego renesansu na całym świecie. Podobnie jak w modzie początkowo  styl ten odnosił się do używanych rzeczy. Z biegiem czasu zauważamy, że nabrał on innego znaczenia, ubrania zaczęto postarzać tak, by wyglądały na jak najstarsze i podobnie jest z aranżacją wnętrz i projektowaniem. W sklepach aż roi się od mebli imitowanych na antyki, zauważyliście?

2

 

Dekorowanie wnętrza w stylu Vintage przynosi wiele satysfakcji, a jedynym ograniczkiem może okazać się wyłącznie własna  wyobraźnia. Soczyste kolory: zielenie, żółcie i róże, awangardowe formy, ozdobne żyrandole, rzeźbione meble i dodatki z koronki przypadają do gustu częściej Paniom, niż Panom. Sztuka tego stylu polega głównie na odpowiednim połączeniu „przeszłości” z nowoczesnością i prostotą formy. Odpowiednia równowaga i balans między zestawieniami pozwoli na projekt wnętrza wedle upodobań inwestorów.
W sypialniach polecamy ciepłe, lekkie kolory łączone z tapetą w psychodeliczny wzór, lekko obtłuczone kafelki rodem z PRL’u, bądź panele imitujące drewno, niski puf, lub fotel łezka dla zwieńczenia i spójności z prostą formą pozostałych elementów. Mając możliwości w łazience i odrobinę odwagi możemy pokusić się o dekoracyjne płytki w kontrastowych kolorach, niebanalny żyrandol, a także meble z minionej epoki, a w połączeniu z modernistycznym wyposażeniem uzyskujemy efekt romantycznej aranżacji.
A co z kuchnią? Najlepiej podłoga w stylu lat 20., tak zwana szachownica, białe meble w stylu retro (ze zdobieniami oczywiście), nieskromny żyrandol, a do tego kilka nowoczesnych elementów: krzeseł, szafek, sprzętów.Kombinacji i możliwości jest naprawdę sporo. Na jakie postawisz i Ty?

3

Staroświeckie, czy romantyczne ? A może lekko stylowe? Co wybierzesz?

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.