Sprawdź najnowsze wnętrzarskie trendy na sezon jesień-zima 2015/16!

I nadeszła jesień. Dla projektantów jednak nowa pora roku nie oznacza tylko zmiany cieplejszych dni na chłodniejsze.  Nowy wnętrzarski sezon jesień-zima 2015/16 to okazja na zmiany i nowe, kreatywne rozwiązania w naszych "czterech ścianach". Zobaczcie, jakie dodatki i motywy będą w tym sezonie najmodniejsze i czym najlepiej przyozdobić nasze ściany.

Chłodny beton

Chociaż nadaje aranżacji nieco chłodniejszy klimat, beton we wnętrzach zyskuje coraz więcej miłośników. Nie dotyczy to tylko ścian, ale też dodatków - doniczek, misek, lamp czy nawet małych mebli. I przede wszystkim, jest idealnym wykończeniem nowoczesnego i minimalistycznego wnętrza.

Bez tytułu1

Drewno

Idealne dla tych, co wolą trochę "cieplejsze" rozwiązania. Drewno w tym sezonie podbija wnętrza i znajdziemy je już nie tylko na podłogach. Jesienią i zimą drewno znajdzie się też na elementach ozdobnych, ścianach i w surowej postaci w meblach.

Pastele

Już  dawno podbiły świat mody, teraz podbijają domy i mieszkania.  Szczególnie te w chłodnych odcieniach, kojarzonych ze stylem skandynawskim. Pastel sprawdzi się świetnie jako kolorystyczne przełamanie w każdym wnętrzu.

Bez tytułu3

Krata, krata i jeszcze raz krata

Kolejnym trendem jest krata - nie tylko szkocka, ale każdego koloru i rodzaju. W tym sezonie wychodzi poza kuchnie i podbija całe mieszkanie. Ale uwaga! Z kratą trzeba uważać, żeby nie zrobił się za duży estetyczny "bałagan".

Dużo kolorów, dużo wzorów

W tym sezonie projektanci zachęcają do zabawy kolorami i wzorami. Może być ich dużo, mogą być porozrzucane po całej przestrzeni i mogą nawet do siebie nie pasować. Do tego mamy pełną dowolność we wzorach - czyli pełne aranżacyjne szaleństwo.

Grube wełniane sploty

Co jest najlepsze na zimne i ponure dni? Oczywiście - wełna. Otula swoim ciepłem i nadaje przytulny charakter. W tym sezonie jej motyw znajdziemy wszędzie, nawet na naczyniach (w końcu liczy się motyw splotu, wyrób nie musi być koniecznie z prawdzwiej wełny). Poduszki, pledy, pokrowce na kubki, detale... Wełna, najlepiej ta o grubym splocie, znajdzie się wszędzie.

Bez tytułu

Aksamity, welwety i inne miękkie materiały

W kwestii materiałów króluje głownie aksamit i welur.  Miękkie materiały mają wnieść nam trochę ciepła w te chłodniejsze dni. Wybieramy więc z nich poszewki, zasłony, kapy... Pojawiają się więc wszędzie gdzie tylko mogą, sprawiając, że czujemy się jeszcze bardziej komfortowo.

 

Co sądzicie o nowych trendach? Który przypadł Wam najbardziej do gustu?

*źródła zdjęć

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.