Sypialnia na poddaszu

Poddasze jest miejscem trudnym do adaptacji, głównie za sprawą nieregularnego układu ścian. Pomimo tych wszelkich trudności oddalone od domowego zgiełku poddasze jest najczęściej wykorzystane do zaaranżowania w nim sypialni.

Aranżacja wnętrza sypialni

Najważniejszy mebel w sypialni to oczywiście łóżko. Jeśli planujemy sypialnie na poddaszu najlepiej ustawić je tam, gdzie pomieszczenie ma standardową wysokość. Wstawiając łóżko dla dwóch osób zadbajmy o to aby każda z nich miała dostęp z obu stron. Do naszego wnętrza ze skosem wybierzmy łóżka, które są niższe od standardowych, takie lepiej prezentują się w sypialniach z obniżonym sufitem.

Kolejnym etapem jest wybór mebli, urządzając sypialnie wystrzegajmy się dużych masywnych mebli w ciemnych kolorach. Dużo lepiej sprawdzą się meble w jasnych naturalnych odcieniach. Przede wszystkim kierujmy się zasadą im mniej tym lepiej. W skrajnym przypadku kiedy poddasze posiada większy metraż można zdecydować się na meble na wymiar których projekt może wykonać np. projektant wnętrz Wrocław.

W aranżacji sypialni na poddaszu bardzo ważne jest oświetlenie wnętrza. Ze względu na mały gabaryt, pomieszczenie nie musi być mocno doświetlone. Natomiast można wykonać kilka sztuczek, które po prostu rozświetlą nam pomieszczenie. Jednym z elementów może być zmiana koloru ścian najlepiej na jasne w pastelowych odcieniach.

Elementem, które optycznie powiększy naszą sypialnie będzie wstawione do niej duże lustro. Spełni ono rolę nie tylko ozdobną i rozświetlająca wnętrze ale także praktyczną dla domowników.

sypialnia aranżacje wnetrz

Stylowa sypialnia

Sypialnia musi być domową oazą spokoju. Dlatego warto ukryć ją właśnie na poddaszu. Wygodnie i przytulnie urządzona pozwoli na odpoczynek po ciężkim dniu. Najczęściej wybierane aranżacje sypialni nawiązują do stylu skandynawskiego, minimalistycznego, eko.

Interesuje Cię projektowanie wnętrz Wrocław? Napisz do nas otrzymasz precyzyjna wycenę projektu.

Comments are closed.