Szybkie metamorfozy wnętrz

Każdy potrzebuje czasem choć małej odmiany we wnętrzu swojego mieszkania. Z biegiem czasu część rzeczy w zaaranżowanym wnętrzu po prostu nam się opatrzy. Sama metamorfoza nie musi oznaczać radykalnych zmian czy generować dużych kosztów. Podpowiemy jak w kilku krokach szybko i efektownie odmienić wnętrze.

Nowe kolory wnętrza

Chcąc uzyskać szybką zmianę niekoniecznie dużym kosztem, możemy zdecydować się na przemalowanie naszego wnętrza, bądź zmianę koloru chociażby jednej ze ścian. Do dyspozycji mamy nie tylko duży wybór farb ale także modne w ostatnim czasie fototapety. Myśląc o zmianach na ścianach można zdecydować się na dodatek w postaci obrazu np. w antyramie bądź zawieszenie czy postawienie lustra. Będzie ono nie tylko stanowić ciekawą dekorację ale także powiększy nasze wnętrze i bardziej wypełni światłem.

Meble - drobne modyfikacje

Chcąc zmienić nieco charakter wnętrza nie musimy decydować się na zakup nowych mebli. Możemy pokusić się o zmianę koloru np. jakiegoś jednego mebla. Zmiana układu mebli lub ich odnowienie mogą okazać się doskonałą alternatywą dla tych, którzy nie zamierzają w najbliższym czasie kupować nowych mebli.

Zmiana drzwi wewnętrznych

Kolejnym elementem, który może odświeżyć wygląd naszego mieszkania mogą być drzwi. Wielu producentów drzwi wprowadza w swoich ofertach coraz więcej drzwi w różnorodnej gamie kolorystycznej. Zmiana drzwi może nieść za sobą także zmianę listew podłogowych, one także wzbogacą wizualnie wnętrze pomieszczenia.

Elementy dekoracyjne

Nic tak skutecznie nie odmieni wnętrza jak dobrze dobrane elementy dekoracyjne. Ich wybór jest ogromny. Mogą to być modne w ostatnim czasie poduszki dekoracyjne o ciekawej teksturze, elegancka narzuta na sofę, dekoracyjne kwiaty, czy akcesoria w postaci ramek ze zdjęciami czy ozdobnych flakonów. Pamiętajmy jednak o umiarze w doborze elementów dekoracyjnych i o elementach kolorystycznych by były spójne z całym charakterem aranżacji wnętrza.

Poradź się eksperta!

Nie musisz znać się na aranżacji wnętrz i wiedzieć co akurat będzie idealnie pasować do Twojego wnętrza. Zawsze możesz poradzić się specjalistów od projektowania wnętrz. Architekt wnętrz Wrocław z pewnością przedstawi Ci gotowe rozwiązania, które wzbogacą, odświeżą wygląd Twojego wnętrza.

Comments are closed.